stin

prouzek

Vertikální zahrady

Speciálním prototypem zelených fasád jsou fasády francouzského botanika Patricka Blanca, který pro ně využívá systém panelů a stěn. Tento ojedinělý systém - systém vertikálních zahrad - je v současné době velmi oblíben a vyhledáván. Vychází z teorie, že rostliny ke svému životu nepotřebují půdu (která je jen mechanickou podporou), nýbrž jen vodu a minerály v ní rozpuštěné. Rostliny v přírodě dokážou růst i v extrémních podmínkách - na svislých plochách, skalách, kmenech stromů, prudkých svazích, a všude tam, kde je voda k dispozici po celý rok.

Jedná se o výsadbu rostlin, do speciální konstrukce, kde rostliny vytvoří převisy nebo se rozrůstají, aby tvořily kompaktní a celistvý pokryv. Nejvhodnější pro použití jsou nejrůznější skalničky, sukulenty a rostliny, které jsou uzpůsobeny růstu v extrémních podmínkách. Kombinací textury, tvaru a barvy rostlin vždy docílíme jedinečných, výtvarně a esteticky zajímavých podob. Nahlédněte do naší galerie zrealizovaných Vertikálních zahrad.


Vertikální zahrada

 

Naše vertikální zahrady se skládají z konstrukce složené z jednotlivých polí, do kterých jsou vsazeny rostliny. Tento systém Vám poté ukotvíme na stěnu domu, budovy či na plot. Závlahu vertikálních zahrad zajišťuje automatický závlahový systém. Údržba se omezuje na zastřihování rostlin a odstraňování oschlých, či nevzhledných částí.

Naše společnost je jedna z prvních na území České republiky, která přišla s nabídkou vertikálních zahrad. Vertikální zahrady RR jsou chráněny užitným vzorem ČR č. 22349

Děkujeme za Vaši zprávu.

prouzek
2021 - Všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořil Webaz.cz