stin

prouzek

Zahradní jezírka

Realizace zahrady - zahradní jezírkoVoda do přírody neodmyslitelně patří a v zahradě má nejen okrasnou ale i hygienickou funkci. Pomáhá zlepšit mikroklima zahrady a v kombinaci s vodními a bahenními rostlinami tvoří jedinečný biotop, který dodá zahradě potřebný šmrnc a sblíží jí více s přirozenou přírodou. Vodní prvky mohou být dynamické i statické, zahradu projasňují a díky zrcadlení zvětšují prostor.

Vodní prvky lze řešit v podobě soch, či plastik, kterými voda protéká, ale hlavně v podobě jezírek, či zapuštěných bazénů a umělých kaskád, které vodě dodají pohyb.

Tvar jezírka se může odvíjet od Vaší představy, ale je vhodné, aby byl v souladu s domem a zahradou. K vodě neodmyslitelně patří kámen, který používáme do jezírek jako dekorační prvek, ale plní i funkci zakrytí černé jezírkové folie. Velikost zahradního jezírka tedy není limitovaná, avšak vycházíme z pravidla, že se zvyšující se plochou stoupá i ekologická stabilita jezírka a tím i náročnost na jeho údržbu.

Čistotu vody zajišťuje hlavně filtr, který se umisťuje bokem od jezírka a voda je jím proháněná, ale také rostliny, které vodu filtrují svými kořeny.

Podívejte se na realizovaná jezírka do Galerie.

Děkujeme za Vaši zprávu.

prouzek
2023 - Všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořil Webaz.cz