AUTOMATICKÉ ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY - www.rrgroup.cz

Přejít na obsah

Automatické zavlažovací systémy

                        
Pro zajištění krásného zeleného a hustého trávníku a optimální závlahy rostlin v záhonech existují automatické zavlažovací systémy. Díky časovému spínači systém zajistí, že rostliny a trávník budou zalévány pravidelně, aniž byste museli zasahovat. Systém je vybaven také srážkovým čidlem, které rozpozná, kdy není nutné zalévat, což šetří vodou a brání přemokření zavlažovaných ploch.
Přednosti závlahových systémů:

Díky automatickému a cílenému zavlažování můžete dosáhnout významných úspor vody. Systém umožňuje lepší využití vody tím, že dokáže nastavit optimální množství vody pro rostliny. Navíc je možné přizpůsobit intenzitu a množství zálivky aktuálním klimatickým podmínkám. Investice do tohoto systému se rychle vrátí a nevyžaduje Vaši asistenci. Obsluha systému je velmi snadná.


Nainstalujeme Vám závlahový systém značky Hunter a poskytneme Vám kompletní servis "na klíč".

Postup instalace závlahového systému značky Hunter sestává z následujících kroků:

  • Přijedeme na Vaši parcelu, kde provedeme nutné zaměření pro výpočty.
  • Zpracujeme návrh závlahového systému, který přesně odpovídá rozměrům Vaší zahrady nebo projektu.
  • Nainstalujeme veškeré komponenty závlahového systému.
  • Zprovozníme závlahu Hunter a zaškolíme Vás na její obsluhu.
  • Pro trávníkové porosty doporučujeme výsuvné zavlažovače, pro záhony výsadeb pak kapkové závlahy, které směrují závlahu přímo ke kořenům rostlin. Díky těmto systémům dochází k rovnoměrné a cílené závlaze, což přináší významné úspory vody a umožňuje přizpůsobit intenzitu a množství zálivky klimatickým podmínkám. Systémy Hunter mají rychlou návratnost investičních nákladů, nevyžadují Vaši asistenci a jsou velmi snadno ovladatelné.Péče o systém


Životnost závlahového systému HUNTER je silně ovlivněna správným zazimováním v podzimních měsících. Po ukončení sezóny je důležité systém odvodnit, ale vypuštění vody ze všech prvků pomocí samospádných ventilů bývá obvykle nemožné a spoléhání se pouze na tyto ventily se rozhodně nevyplatí.

Nejspolehlivější, nejrozšířenější a také nejjednodušší způsob zazimování spočívá v profouknutí celého systému stlačeným vzduchem pomocí kompresoru odpovídajícího typu a velikosti. Tímto způsobem lze velmi efektivně odstranit vodu ze všech částí systému, včetně elektromagnetických ventilů a postřikovačů s zpětnými ventily.


Zahrada
Návrat na obsah