PROJEKTY ZAHRAD - www.rrgroup.cz

Přejít na obsah

Projektování zahrad

Při zakládání zahrady je důležité vzít v úvahu estetické i funkční hledisko a vytvořit originální design, který respektuje velikost, polohu a umístění pozemku, klimatické podmínky, vkus a nároky majitele a účel využití. Všechna tato hlediska ovlivní výběr stylu zahrady, který může být například formální, anglický, japonský a další.

Cílem je vytvoření harmonického prostředí, které propojuje různé designové prvky, přičemž rostliny jsou pouze jedním z nich. Drobné stavby, jako jsou ploty, pergoly, přístřešky, schody, zídky, cesty a další, by měly odpovídat stylu domu. Stejně tak je to s dalšími prvky, jako jsou dlažba, nezpevněné povrchy, sochy a plastiky, květináče a nádoby, voda, osvětlení, zahradní nábytek, látky a další.

Charakter a styl zahrady určují použité materiály a způsob jejich uspořádání. Je důležité použít materiály citlivě a dodržet základní principy podobně jako při zařizování interiéru.

Postup při návrhu zahrady

Při navrhování zahrady nebo dalších zahradních prvků, jako jsou cesty, pergoly s posezením a dětská hřiště, je důležité postupovat podle následujících kroků:

  1. Informativní schůzka – Zjištění vašich potřeb a požadavků, včetně vaší představy o zahradě. Zvažujeme, co byste na zahradě chtěli dělat, jako například pěstování rostlin, bazén, dílnu, zvířata, dětské hřiště atd.
  2. Na základě poskytnutých podkladů, jako jsou situační plány a zakreslení stávajícího stavu zahrady, vytvoříme schématickou skicu rozmístění záhonů a dalších prvků.
  3. Pokud se vám líbí rozmístění a členění zahrady, začneme pracovat na detailním plánu osázení zahrady. Potřebujeme vědět, jaké rostliny a stromy se vám líbí a kolik času můžete věnovat údržbě zahrady.
  4. Pošleme vám e-mailem obrázky rostlin, které jsme na základě vašich požadavků navrhli pro osázení vaší zahrady. Vy se můžete k tomuto návrhu rostlin vyjádřit, případně něco vyměníme nebo doplníme.
  5. Zpracujeme pro vás plán osázení, který bude obsahovat seznam rostlin. Plány si malujeme ručně.
  6. K plánu dostanete doporučení, co bude s zahradou ještě potřeba udělat před osázením, a také technologický postup prací.

Zahrada by měla být místem odpočinku a inspirace, které vám přináší klid a vyrovnanost. Navrhujeme zahrady, které jsou funkční, s rovnováhou mezi původními rostlinami a stromy. Chceme, abyste si mohli vychutnat svůj volný čas v zahradě. Rádi vám představíme naše nápady a možnosti při osobní schůzce a ukážeme vám některé z našich realizovaných projektů. Na realizaci spolupracujeme s prověřenými odborníky a profesionály. Vaše zahrada je prostor, který vám dodává energii a každý den je jiný. Pomozme vaší zahradě získat novou

Zahradní Architekt

Zahradní architektura se zaměřuje na funkčnost zahrady a zároveň na estetiku, aby vytvořila harmonický celek. Cílem je zkrášlit prostor různými architektonickými prvky a vytvořit unikátní místo pro odpočinek těla i duše. Na základě našich dlouholetých zkušeností připravíme projekt zahradní úpravy jakékoliv velikosti, který propojí Vaše bydlení se zelení a okolím.

Specializujeme se na návrhy a realizace zahrad všech typů, včetně nových zahrad, obnovy stávajících, firemních objektů a veřejných prostranství. Naše práce zahrnuje všechny kroky potřebné pro vytvoření díla podle Vašich individuálních přání a požadavků.

Využíváme kvalitní materiál a moderní techniku, aby byl výsledek co nejlepší. Práce obvykle začínají vyčištěním plochy od odpadů a nežádoucích dřevin. Poté následují terénní úpravy, kde dosahujeme budoucího tvaru zahrady a připravujeme základy pro případné zahradní či koupací jezírko, které jsou stále mezi nejoblíbenějšími prvky zahradní architektury. Také se postaráme o vybudování fontán a vodopádů jakýchkoliv velikostí. Poté následuje instalace automatické závlahy, urovnání pozemku, zkypření a položení kamenné dlažby nebo stavba zídek.

Nakonec vysadíme rostliny, záhon zakryjeme kůrou, položíme travní koberec nebo založíme travní plochu. Sledujeme nejnovější trendy v oblasti zahradní architektury, aby i ti nejnáročnější zákazníci byli spokojeni.
Návrat na obsah